Frogpack jsou teď Top-obaly. Pro nákup obalových materiálů a kancelářských potřeb přejděte na e-shop Top-obaly.cz
+420 576 013 969 info@frogpack.cz

7 tipů, jak zabalit vánoční dárky rychle a efektivně

09. 11. 2021 | Autor: Ivana | 5 minut čtení

7 tipů, jak zabalit vánoční dárky rychle a efektivně

Vánoce se blíží a s nimi se pojí i balení vánočních dárků. Pro jednoho otrava, pro druhého příjemně strávený čas. Dárkovým taštičkám už odzvonilo. Nikdo nechce vidět dárek dřív, než by měl. Krásně zabalené dárky pod stromečkem by měly vykouzlit úsměv na tváři nejednoho dítěte či dospěláka. Není to však žádná věda. Udělejte si DIY večer a dárky jsou na světě.

 

Připravili jsme si pro vás tipy, jak dárky zabalit efektivně, rychle a bez zbytečných kroků navíc. Vykouzlíte tak originální dárek pro vaše blízké, který bude vypadat exkluzivně a bude s láskou zabalený.

  

  1. V jednoduchosti je krása

 

Je tomu tak. Nikdo nechce přeplácané dárky, které hrají všemi barvami. Ideální volba je přírodní papír, který dozdobíte kusy dřevin, sušeného ovoce nebo koření. Jedna, maximálně dvě barvy, které v člověku vyvolají příjemný pocit už napohled. Existují však různě barevné balicí papíry, ale pozor, všeho s mírou. 

 

  1. Čas a klid 

 

Na balení dárku byste si měli vyhradit dostatek času a vyhnout se shonu. Udělejte si domácí punč, pusťte si vánoční film, nachystejte si vše potřebné k balení a hurá do toho. Hodinu před rozsvícením vánočního stromečku máme tendenci stvořit místo úhledných balíčků spíše ošklivé lepenkové hroudy. Pamatujte, dárky balené ve stresu by určitě nikoho nepotěšily. 

 

  1. Krabice a tubusy

 

Když využijete krabice na vánoční dárky, vždy vám balení půjde rychleji od ruky. Krabice mají pravidelný tvar, který se dobře balí. Je to efektivnější než vytvářet různé patvary, které nevypadají moc úhledně. Pokud máte nějaké dekorační výplně, můžete nimi krabici vystlat, aby dárku uvnitř dodaly ještě větší šmrnc.  

 

Spousta lidí pořizuje svým blízkým na Vánoce nějaké plakáty, fotografie, obrazy nebo mapy, které se dají jednoduše zabalit do dárkového tubusu. Všechny rohy tak zůstanou neponičené, papír hladký a navíc bude obdarovaný překvapený, jaký tvar dárku pod stromečkem našel. Je to jednoduché a nedá to žádnou práci. 

 

  1. Mašle, stužky, provázky

 

Dozdobit dárek mašlí? Proč ne. Barevné stužky a mašle mohou zafungovat jako fixační materiál, ale také jako třešnička nakonec, která dárku dodá té správný lesk. Navíc, mašlí seženete tolik, že je jednoduše sladíte k vašemu balicímu papíru

 

  1. Kvalitní balicí papír

 

Není nic horšího, když se vám papír v průběhu balení roztrhne a musíte ho nadstavovat. Je lepší si pár korun připlatit a vědět, že vás papír nezklame a odolá všem nástrahám. Ideální je přírodní papír, ale na trhu najdete nespočet různě vzorovaných a barevných balicích papírů

 

  1. Oboustranná lepenka 

 

Izolepa je také řešení, ale oboustranná lepenka vám k sobě přilepí obě strany papíru tak, aby nebylo nic vidět a přehyby tak budou krásně hladké. Navíc vám to urychlí celý proces balení dárků.

 

  1. Šikmé balení 

 

Všichni se dostáváme do situace, kdy balíme čtvercový dárek a nevyjde nám papír nebo ho máme velký přebytek a nevíme, co s ním. Šikmá metoda nám pomůže krabici nebo jakýkoliv čtveratý dárek zabalit jednoduše, bez zbytků balicího papíru. Stačí dárek pootočit na šikmo o 45 stupňů a připravený čtverec balicího papíru nám skvěle vystačí. 

 

Přesný návod naleznete zde: 

 

Vaše dárky můžete jakkoliv dozdobit. Ať už přírodními materiály (šišky, větvičky) nebo dekoračními předměty, které naleznete v papírnictví (nálepky, zdobící fixy,…). Záleží na vaší fantazii a času, který tomu chcete věnovat. Ať už to dopadne jakkoliv, určitě to vaše blízké potěší.

 

A co by byly Vánoce bez úhledných krabic, že? Všechny seženete u nás na e-shopu www.frogpack.cz. A další příslušenství na balení vašich vánočních dárku taky.