Frogpack jsou teď Top-obaly. Pro nákup obalových materiálů a kancelářských potřeb přejděte na e-shop Top-obaly.cz
+420 576 013 969 info@frogpack.cz

Jak zabalit křehké produkty bezpečně? Na velikosti záleží!

22. 11. 2021 | Autor: Ivana | 5 minut čtení

Jak zabalit křehké produkty bezpečně? Na velikosti záleží!

Jak správně zabalit vaše produkty, aby nedošlo k jejich poškození při přepravě a dorazily do cíle v ideálním stavu? Stačí se držet pár základních pravidel a vybrat správné obaly. Jedním ze základních bodů je správná krabice. Podle typu zboží by měla být zvolena její velikost a síla – třívrstvá vlnitá lepenka (lehké a objemné zboží - 15 - 20kg), pětivrstvá vlnitá lepenka (těžké, křehké a citlivé zboží). Oba typy krabic jsou ekologické a plně recyklovatelné. Pokud zásilku zabalíte pouze do fólie, nemůžete očekávat bezpečné doručení. 

Dalším důležitým krokem je využít výplňový (polstrovací) materiál, jako bublinková fólie nebo dřevitá vlna. Produkty se v krabici nebudou volně pohybovat a zamezíte tak jejich poničení, např. při prudkém pohybu nebo pádu. Vložte produkt na střed a všechen volný prostor vyplňte. Uvnitř krabice je dobré dodržovat deformační zóny polstrování by mělo být alespoň 3 - 5 cm od stěn krabice. V nejhorším případě můžete využít zmačkané noviny, ale nezaručí vám to dostatečnou ochranu vašich produktů. Pokud posíláte více produktů v jedné krabici, doporučujeme je oddělit kartonem, abyste minimalizovali riziko poničení. Můžete využít také vzduchové polštářky, které jsou lehké, z 99% tvořeny vzduchem a díky tomu nezvýší hmotnost vaší zásilky. Polštářky jsou čistou výplní, která tlumí nárazy, práce s ní vás bude bavit a balení bude efektivní. Navíc, pokud bojujete s volným prostorem, můžete si pořídit stroj na výrobu vzduchových polštářků a ušetříte prostor, který využijete efektivněji a nebudete muset polštářky skladovat ve velkých pytlích. Pokud se jedná o opravdu křehký produkt, obalte ho bublinkovou fólií a dosáhnete tak maximální ochrany. Následně krabici s produktem oblepte dostatečně silnou lepicí páskou, aby všechny spojovací díly držely u sebe a nic z krabice nevypadlo. Pokud se jedná o těžký balík, oblepte jej několikrát. Ideální postup je oblepit ho do kříže. Pokud se jedná o těžkou zásilku, oblepte i rohy, spoje a hrany krabice. Nakonec můžete na balík nalepit nálepku “pozor křehké”, aby pracovníci přepravních společností věděli, že mají s balíkem zacházet opatrně. 

Pokud chcete bezpečně zabalit drobnější předměty nebo běžné zboží menší velikosti, využijte bublinkovou obálku. Jedná se o univerzální a velmi často používaný obalový materiál, který nabízí rychlou, levnou a snadnou formu balení. Obálky jsou vyrobeny z kvalitního, voděodolného materiálu s vnitřní bublinkovou výstelkou. Také dobře odolávají případnému protržení. Uzavírají se samolepícím páskem na klopě. 

Ať už posíláte cokoliv, bezpečnost je na prvním místě. A proto je důležité dát si záležet na správném balení, deformačních zónách a výplních. Jedině tak udělá zásilka radost svému příjemci.